Marketing szeptany w ubezpieczeniach


W jaki sposób wykorzystać marketing szeptany w ubezpieczeniach? Każda branża potrzebuje prowadzić działania związane z promocją swoich usług, tylko dzięki odpowiedniej promocji przedsiębiorstwo będzie w stanie zaistnieć na rynku, zdobyć nowych klientów i zbudować swój wizerunek. Niestety ogromna ilość przekazów reklamowych jakie obecnie można spotkać w Internecie i poza nim spowodowała, że bardzo trudno jest dotrzeć do swoich potencjalnych odbiorców i nie zostać odrzuconym. Organizacje starają się więc jak najlepiej i w sposób jak najbardziej ciekawy promować swoje działania i docierać z wartościowym i interesującym przekazem do swoich klientów. To właśnie w taki sposób marketing szeptany ubezpieczeniach zyskał popularność.

na czym polega marketing szeptany w ubezpieczeniach

Dlaczego warto jest zainteresować się marketingiem szeptanym?

Siła rekomendacji znana jest przedsiębiorstwami już od wielu lat. Najlepszym sposobem na promocję jest zadowolony klient, który chce polecić przedsiębiorstwo swoim bliskim i znajomym. Wiele badań pokazuje, że polecenia bliskich nam osób są uznawane za najbardziej wiarygodne źródło informacji, konsumenci zdecydowanie chętniej kupują produkty, które zostały im wcześniej zarekomendowane przez osoby, którym ufają i które darzą sympatią. Marketing szeptany jest takim narzędziem, które właśnie opiera się na opiniach i rekomendacjach i tym samym nie jest to nachalne promowanie produktów bądź usług, a jedynie wspominanie o danej marce wśród klientów, którzy mogą być zainteresowani skorzystaniem z jej oferty.

Prowadzenie marketingu szeptanego najczęściej odbywa się na forach internetowych, a także w innych miejscach w Internecie, gdzie znajdują się osoby skupione wokół określonego tematu. Dzięki marketingowi szeptanemu można pozyskiwać pozytywne opinie na temat swojego przedsiębiorstwa i tutaj ponownie można wspomnieć o badaniach, które zostały przeprowadzone i które pokazują, że aż ponad 50% klientów postanawia odwiedzić stronę firmy, której pozytywną opinię zobaczyli oni w sieci. Wszystkie te wspomniane wyżej fakty pokazują, dlaczego marketing szeptany w ubezpieczeniach to bardzo dobry pomysł na zdobycie nowych klientów.

Dlaczego marketing szeptany w ubezpieczeniach to dobre rozwiązanie?

Marketing szeptany w ubezpieczeniach może bardzo dobrze sprawdzić się i pozwoli on agentom ubezpieczeniowym pozyskać nowych klientów jednak, dlaczego tak się dzieje? Dzięki marketingowi szeptanemu można poprawić swój wizerunek i w sposób subtelny docierać do szerokiego grona swoich potencjalnych klientów, a następnie poznać ich i na tej podstawie dopasować do nich swoją ofertę. Agencje ubezpieczeniowe doskonale znają tę metodę niestety często nie wykorzystują jej w sposób w jaki powinna ona zostać wykorzystana.

Marketing szeptany w ubezpieczeniach będzie skuteczny tylko w momencie, kiedy osoba za niego odpowiedzialna podejmie wszelkich starań i przeprowadzi kampanię w sposób bardzo profesjonalny. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo popełnienia błędu, a tutaj nawet najmniejsze słowo może wywołać kryzys wizerunkowy i spowodować, że przedsiębiorstwo utraci swój pozytywny wizerunek. Kluczem do sukcesu jest tutaj naturalność i brak nachalności, jego głównym celem jest wywołanie pozytywnych odczuć w kliencie i w konsekwencji zmotywowanie go do skorzystania z oferty agencji.

co to jest marketing szeptany w ubezpieczeniach

Jak zacząć marketing szeptany?

Marketing szeptany to bardzo skuteczne narzędzie promocyjne, jednak tak jak wcześniej już to zostało wspomniane jeden zły ruch może wywołać bardzo złe skutki, bardzo ważne jest więc, aby od samego początku bardzo mocno przykładać się do prowadzonych przez siebie działań i nie pozwolić na wystąpienie żadnych błędów. Jest kilka kroków, nad którymi warto się zatrzymać i które warto prześledzić. Poniżej znajdują się właśnie one.

  • dopasowanie sposobu komunikacji do profilu odbiorcy – pierwszym podstawowym krokiem będzie dopasowanie sposobu komunikowania się ze swoimi odbiorcami, chodzi tutaj o to, że zupełnie inaczej będziemy rozmawiać z osobami młodymi, a inaczej z przedstawicielami konkretnej grupy zawodowej. By móc przejść do tego kroku trzeba wcześniej zastanowić się do kogo kierowany będzie przekaz, dlatego też bardzo ważne jest, aby poznać swoich odbiorców, ich zainteresowania, poglądy, a także te bardziej proste rzeczy, czyli wiek, a także miejsce zamieszkania.
  • bycie kreatywnym – mówiąc o marketingu szeptanym ciężko jest nie wspomnieć o kreatywności, warto stosować nowe ciekawe podejście, aby zwrócić na siebie uwagę swojego odbiorcy.

Marketing szeptany w ubezpieczeniach może być bardzo skutecznym działaniem, które pozwoli agencjom pozyskać nowych klientów i wyróżnić się na tle swoich konkurentów.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *